Korkové podlahy by som rozdelil do dvoch kategórii. Prvú by tvorili podlahy iba z čistého korku. Sú to samotné korkové štvorce o hrúbke 2 a viac mm,ktoré sa musia lepiť na podlahu. Sú buď už s konečnou povrchovou úpravou tj. Lakovaním alebo bez nej a samotný zákazník si určí aký druh laku použije ,či už matný alebo lesklý. Na lepenie používame špeciálne lepidlá, najčastejšie však kontaktné ako napríklad chemoprén alebo alkaprén.
Do druhej kategórie by som zaradil korok,ktorý má HDF nosič a spôsob pokládky je rovnaký ako u laminátových Parkiet. Jedná sa totiž o korkovú plávajúcu podlahu. Výhodou je že je hrubšia, tým pádom teplejšia, úprava podlahy pred pokládkou ako u laminátových Parkiet. Povrchové úpravy korku môžu byť rôzne od klasických prírodných dekorov až po upravované farebné variácie .Tento druh korkovej podlahy má už konečnú povrchovú úpravu a preto si zákazník už nemusí robiť ďalšie starosti.
Celkovou výhodou korku je jeho tepelná izolácia ako aj pocit tepla pri chôdzi bosou nohou, protihluková bariéra ktorú vytvára. Jeho nevýhodou na druhú stranu je fakt, že samotný korok je mäkký a to sa prenáša aj na jeho povrch. Preto si musíme pri takejto podlahe dávať pozor na jeho poškodenie poškriabaním alebo iným znehodnotením. Moja rada.: vždy prítomná prevencia (filcové podložky, papuče ,nešúchať predmety po podlahe).